حرکات ورزشی در محل کار

نویسنده:
اکتوورکو
تاریخ انتشار:
12 آذر 1401
exercise-in-workplace

اگر زمان زیادی را در محل کار یا پای کامپیوتر می‌گذرانید، حتی اگر وضعیت قرار گرفتن تان درست باشد، ممکن است دچار کشیدگی عضلانی و حتی دردهای عضلانی شوید.

(قسمت دوم)

پوریا پرتاجلی (کارشناس تربیت بدنی)

بدن ما به علت قرار گرفتن در موقعیت های گوناگون مخصوصا در محل کار و هنگام جا به جایی اجسام مختلف در معرض آسیب است.

اگر زمان زیادی را در محل کار یا پای کامپیوتر می‌گذرانید، حتی اگر وضعیت قرار گرفتن تان درست باشد، ممکن است دچار کشیدگی عضلانی و حتی دردهای عضلانی شوید. در ادامه به چند حرکت کاربردی در اصلاح آسیب اندام ها اشاره شده است.

گردن تان را خم کنید

برای این تمرین باید بنشینید و پشت تان باید کاملا صاف باشد. همچنین سر در راستای بدن و صاف باشد. سپس سرتان را به آهستگی به یک سمت خم کنید. در این حالت کشش خفیفی احساس می‌کنید، بنابراین این وضعیت را 10 تا 20 ثانیه ادامه دهید. این تمرین را 2 تا 3 مرتبه برای هر سمت بدن تکرار کنید.

گردن تان را بچرخانید

در حالی که بر روی زمین نشسته اید، کمر و سرتان باید کاملا صاف باشند. این بار سرتان را به یک سمت بچرخانید (بالای کتف)، انگار می‌ خواهید چیزی را در آن سمت تماشا کنید. در این حال کشش خفیفی احساس می‌کنید؛ 10 تا 20 ثانیه در همین وضعیت بمانید. این حرکت را 2 تا 3 بار برای هر طرف تکرار کنید.

پشت و بازوهایتان را بکشید

بازوها را بالا بیاورید، انگشت تان را در هم قلاب کنید و به سمت بالا بکشید. تا جایی که می ‌توانید این کشش را ادامه دهید. 10 تا 20 ثانیه در این وضعیت بمانید. این تمرین را 3 بار تکرار کنید.

مطالب مرتبط

روز جهانی اهدای خون-سایت-02-min

روز جهانی اهدای خون

هفته سلامت مردان

هفته جهانی سلامت آقایان: افزایش آگاهی و تشویق به زندگی سالم

Exercise-and-diabetes

ورزش و دیابت

Calcium

اهمیت مکمل های کلسیم

Foods to avoid in pregnancy

5 ماده غذایی که در دوران بارداری نباید مصرف شوند!