مسئولیت اجتماعی

شرکت دارویی اکتوورکو

خیریه مصطفی نراقی

بنیاد خیریه دکتر مصطفی نراقی به عنوان یک سازمان حمایت کننده محرومان و نیازمندان جامعه در طول بیش از بیست سال فعالیت خود،در تلاش است تابا عنایت خداوند متعال و همراهی حامیان خیریه ،ریشه فقر وتنگدستی و اثرات زیان بار آنها بر جامعه و خانواده را از بین ببرد.در این راستا فعالیت های خیریه را می توان به سه بخش زیر تقسیم کرد:

بنیاد خیریه دکتر مصطفی نراقی

خدمات آموزشی

ساخت سرای آموزشی تربیتی دکتر مصطفی نراقی توسط خیریه دکتر نراقی Naraghi charity در سرای سالمندان کهریزک که اکنون به عنوان دانشگاه علمی کاربردی واحد کهریزک با بیش از ۳۰۰ دانشجو در رشته های مرتبط به پرستاری در حال فعالیت است .
‎احداث هنرستان پسرانه دکتر مصطفی نراقی در منطقه حصارک کرج با زیر بنای ۴۸۰۰ متر و ۱۲۰۰ متر بنای آموزشی در سه رشته الکترونیک ،مکانیک و الکتروتکنیک با بیش از ۴۰۰ دانش آموز
‎تاسیس مجتمع آموزشی دخترانه در یکی از مناطق محروم مشهد با نام دکتر مصطفی نراقی با ظرفیت بیش از ۹۶۰ دانش آموز شامل سه واحد آموزشی ابتدایی فروردین طاهباز ،متوسطه اول باقر طاهباز و هنرستان ربابه طاهباز

خدمات آموزشی بنیاد خیریه دکتر مصطفی نراقی 

همان گونه که نیاز آموزشی دانش آموزان برای تحصیل مورد توجه همیشگی بنیاد است حفظ سلامتی جسمانی و شادابی دانش آموزان نیز از دید بانیان خیریه دور نماند به همین جهت سالن ورزشی مسقف به مساحت 600 متر مربع ساخته شد و در اختیار دانش آموزان عزیز مجتمع قرار گرفته است.

‎لازم به ذکر است که کلیه هزینه های ثبت نام دانش آموزان نیازمند این مدارس توسط خیریه پرداخت می‌گردد و صبحانه روزانه بین کلیه دانش آموزان توزیع می‌گردد.

سالانه در چهارمرحله نیز پک مواد غذایی شامل برنج ،رب،گوشت/مرغ٫... و محصولات اهدایی شرکت آماده لذیذ به خانواده های این دانش آموزان اهدا می‌گردد.همچنین در فصل زمستان به مناسبت عید نوروز لباس و کفش برای دانش آموزان تامین می شود. تجهیز سالانه تمامی مدارس تا به امروز به عهده خیریه بوده است.

خدمات آموزشی بنیاد خیریه دکتر مصطفی نراقی 

خدمات درمانی

با همکاری موسسه خیریه زنجیره امید ماهانه مبلغ ۶۰،۰۰۰،۰۰۰ریال جهت درمان کودکان زیر ۶سال که از بیماری قلبی رنج می‌برند نیز پرداخت می‌گردد. همچنین موارد معرفی شده به بنیاد پس از بررسی دقیق تحت حمایت درمانی خیریه قرار می‌گیرند.

خدمات معیشیتی بنیاد خیریه دکتر مصطفی نراقی 

خدمات معیشتی

این خیریه با در نظر داشتن آسیب های جبران ناپذیر فقر بر دانش آموزانی که به دلایل مختلف از داشتن سرپرستی مؤثر بی بهره اند، جامعه هدف خود را از میان فرزندان همین خانواده ها برگزید تا ضمن کمک و حمایت از 80 دانش آموز بی سرپرست با ارائه خدمات حمایتی آنها و خانواده هایشان را نیز تحت پوشش خویش قرار دهد.اقدامات انجام شده پس از شناسایی به صورت اهدا لوازم خانگی (شامل بخاری،یخچال،اجاق گاز ...) ، اهدا پک مواد غذایی ، کمک هزینه نقدی معیشتی و اهدا البسه به این عزیزان می‌باشد.

در سال های گذشته با بروز حوادث ناگوار طبیعی همچون زلزله و سیل خیریه با همکاری شرکت های آماده لذیذ و اکتوورکو به یاری هموطنان خود شتافته است که به صورت اهدا لباس گرم ،مواد غذایی، دارو ، پتو ،لوازم بهداشتی ... این مهم صورت گرفته است.

خدمات معیشتی بنیاد خیریه دکتر مصطفی نراقی