درباره ما

شرکت دارویی اکتوورکو

اکتوورکو و جوان گرایى

شرکت اکتوورکو با بکارگیری بیش از 2000 نفر از جوانان کارآمد کشور، در 15 حوزه‌ی درمانی و با وسعت بیش از 320 محصول دارویی، با لحاظ بالاترین استانداردهای مورد تایید سازمان های داخلی و بین المللی، تاکنون توانسته در تولید و تامین دارو با کسب افتخارات فراوان، بزرگترین و با سابقه ترین گروه خصوصی دارویی در ایران و خاورمیانه را تشکیل دهد. اکتوورکو با هدف تولید و تأمین نیاز دارویی بیماران ایرانی در دستیابی به بهترین کیفیت، در رده جهانی، پایه گذاری شده است و همواره یکی از شرکت های پیشرو، در تولید بهترین داروهای بازار ایران و منطقه بوده است.
این گروه با تولید بالاترین میزان قرص، کپسول، سرنگ، ویال و آمپول، حائز یکی از بزرگترین خطوط تولید داروهای نهایی در کشور می باشد. تامین و به کارگیری مجهزترین ماشین آلات تولیدی بر اساس آخرین فناوری در حوزه داروهای خوراکی و تزریقی، پیشرفته ترین و مجهزترین خطوط تولید داروهای ضد سرطان، پیوندی، هورمونی و باروری، در کنار انتقال دانش فنی و استفاده از ظرفیت های موجود در کشور، بخشی از تلاش گروه اکتوور، در افزایش اشتغال زایی و رونق تولید ملی بوده است.

حوزه هاى درمانى اکتوور

هم اکنون بخش دارو با 43 هزار متر مربع فضای تولید و 18 خط تولید قرص و کپسول با ظرفیت بیش از 7 میلیارد عدد در سال ، 5 خط تولید ویال و سرنگ از پیش پر شده با ظرفیت 60 میلیون عدد، بزرگترین خط تولید آمپول با ظرفیت 50 میلیون عدد، 3 خط تولید محصولات لیوفیلیزه با ظرفیت 5 میلیون عدد و 4 خط تولید با بایورآکتور با ظرفیت 2000 لیتری و حضور در بیش از 15 حوزه ی درمانی و تولید مواد اولیه دارویی و مکمل ها به اهداف تعیین شده در آغاز راه رسیده است و با هدف گذاری جدید، مجددا آغازگر تحولات اساسی در فضای دارویی و درمانی کشور شده است که در همین ابتدا حضور موثر اکتوور در تامین داروهای کرونا و ورود موفق به باشگاه واکسن سازان در جهان از نشانه های این شروع جدید است، بنابراین تولیدات اکتوور در سایت های اکتوور یک، اکتوور دو، اکتوور بایو(محصولات بایوسیمیلار)، اکترو(مجهزترین سایت تولید محصولات آنکولوژی)، آتی فارمد(تنها دارنده ی گواهی GMP در داروهای هورمونی)، البرز زاگرس(تنها سایت دارای OEL5 در تولید داروهای هازارد)، اکتوورسل ژن(پزشکی شخصی شده) ، اکتوبیوکم(مواد موثره دارویی) و نکسوس(مکملها) به تولید داروهای قلب و عروق، مغز و اعصاب، آسم و آلرژی، دیابت، انکولوژی، ام اس، ارولوژی، زنان و نازایی، پیوند اعضا، مکمل، گوارش، چربی و متابولیسم، مسکن‌ها، اعصاب و روان، پوست و مو و زیبایی و بیماری‌های عفونی و کووید 19 ،مواد موثره دارویی می انجامد. همچنین با تاسیس شتاب دهنده ی اکتوتک سعی در پوشش خلا ارتباط صنعت و دانشگاه نمود تا پروژه های دانشگاهی و نیاز های صنعت در اقدامی متقابل امکان ظهور و شتاب گیری یابند.

خیریه مرحوم دکتر مصطفى نراقى

گروه اکتوور با تاسیس موسسه خیریه دکتر نراقی و حضور در هیئت امنای کهریزک اقدامات مسئولیت اجتماعی خویش را پی گرفت و با ساخت و تاسیس مدارس و هنرستانهای تخصصی در تهران ، کرج و مشهد سعی نمود تا در راستای آموزش و پرورش گام های اساسی بردارد ، پوشش خانواده های بی بضاعت و کودکان بی سرپرست در حیریه دکتر نراقی و ایجاد حلقه ی ارتباطی برای درمان و جراحی کودکان آسیب دیده در ایران و کشور های همسایه از دیگر اقدامات گروه اکتوور می باشد . در سالهای اخیر فعالیت های امدادی و به خصوص درمانی اکتوور در همه ی حوادث و بلاهای طبیعی به همراه محموله های غذایی، دارویی و لباس و مایحتاج اساسی زندگی و تلاش برای تامین لوازم تحریر و اسباب بازی کودکان در این مناطق ، در کنار حضور تیم های تخصصی در موضوع زلزله ی کرمانشاه و سرپل ذهاب ، سیل لرستان و خوزستان و همینطور سیل بلوچستان و امدادرسانی به مردم عزیز کشور از دیگر اقدامات اکتوور بوده است. شناسایی مناطق محروم کشور تقریبا دو بار در سال با تیم های اجرایی خیریه دکتر نراقی و همراهی اکتوور و آماده لذیذ در این مناطق از جمله خراسان جنوبی(فردوس) ، آذربایجان ( قره آقاج) و ارتفاعات ایلام.

مسئولیت های اجتماعی اکتوور

توسعه ی بخش درمانی و بیمارستانی از طریق شناسایی کودکان نیازمند به رسیدگی های جدی پزشکی در سراسر کشور و حمایت کامل تا بهبود شرایط بیمار و اخیرا کودکان عراقی و افغانستانی که دچار سانحه های جنگی یا ژنتیکی بودند و به سبب حمایت های خیریه ی دکتر نراقی موفق شدیم اینها رو به مراکز درمانی معرفی کنیم و درمان انها را آغاز کنیم. به طور کلی هر کودکی که از هرجای کشور و اخیرا خارج از کشور نیازمند حمایت های درمانی، پزشکی و جراحی یا دارویی باشد رو خیریه دکتر نراقی مورد حمایت قرار می دهد .
با شیوع کووید 19 ضمن تامین لباس های حفاظت شخصی (گان) و تولید محلول های ضدعفونی کننده و اهدا به مراکز درمانی و مناطق محروم، نسبت به تامین داروهایی از جمله تامی فلو و کلترا و توزیع سریع آن در روزهای نخست شیوع بیماری اقدام نمود و همزمان با تولیدکنندگان بین المللی اقدام به شروع مقدمات فرآیند تولید داروهای ویژه کرونا نمود و این امر، سبب گردید تا در کوتاه ترین زمان ممکن فرایند تولید این محصولات در کشور نهایی شده و علاوه بر خودکفایی در تولید، با ظرفیت بیش از 30 میلیون قرص فاویپیراوویر و 300 هزار ویال رمدسیویر درماه، با قیمتی کمتر از یک پانزدهم، این محصولات را به مردم عزیزمان ارائه نماید. با آغاز تلاش جهانی برای تامین واکسن کرونا، این شرکت به عنوان اولین دارنده دانش فنی تولید این واکسن در خاورمیانه، موفق به تولید واکسن اسپوتنیک روسیه در ایران گردید.