10 مانع کاهش وزن (بخش اول)

نویسنده:
اکتوورکو
تاریخ انتشار:
28 آبان 1401
Difficult-to-Lose-Weight

روش کاهش وزن بسیار ساده است، باید نسبت به آنچه می‌خورید، کالری بیشتری بسوزانید. با ایجاد تغییرات کوچکی در رژیم غذایی خود می‌توانید این کار را انجام دهید

حتما بارها و بارها به شما گفته شده که کاهش وزن بسیار آسان است، فقط کافی است قرص خاصی را بخورید، رژیم غذایی خاصی را دنبال کنید و یا تجهیزات خاصی را تهیه کنید.

افرادی که اضافه وزن دارند هر ساله برای خرید کالاها یا خدمات مربوط به کاهش وزن هزینه هنگفتی صرف می‌کنند اما همچنان اضافه وزن دارند.

موانع موجود برای کاهش وزن و راه حل‌ها

روش کاهش وزن بسیار ساده است، باید نسبت به آنچه می‌خورید، کالری بیشتری بسوزانید. با ایجاد تغییرات کوچکی در رژیم غذایی خود می‌توانید این کار را انجام دهید، به عنوان مثال می‌توانید آب را جایگزین نوشابه کنید یا از خوردن غذاهای فرآوری شده خودداری کنید، یا اینکه روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش کنید.

در اینجا 10 راهکار که می‌تواند در کاهش وزن موثر باشد، عنوان می‌شود:

 1. گرایشات شما

 اگر منظور شما از کاهش وزن، فقط حفظ سلامتی است، کاهش وزن به طور دایمی برای شما دشوار خواهد بود، با این حال، کاهش وزن، یک هدف بزرگ محسوب می‌شود .

 •  تمرینات ورزشی

اگر به اندازه کافی و به طور پیوسته ورزش نکنید، کاهش وزن برای شما دشوار خواهد بود

البته فقط با رژیم گرفتن هم می‌توان وزن را کاهش داد، اما ممکن است به مرحله‌ای برسید که دیگر در وزن شما تغییری ایجاد نشود.

لازم نیست ساعت‌های زیادی را در باشگاه‌های ورزشی سپری کنید، کافی است یک برنامه ورزشی منظم تنظیم کنید که بتوانید هر هفته آن را دنبال کنید.

البته نه به این معنا که با ورزش شدید خود را خسته کنید، بلکه فقط لازم است ورزشی که به آن علاقه دارید را انتخاب کرده و برای مدت طولانی آن را ادامه دهید.

 • رژیم غذایی

 تغییر رژیم غذایی، راه حل دیگری است که برای کاهش وزن در طولانی مدت می‌توانید دنبال کنید. به این معنی که می‌توانید غذاهای ناسالم را با غذاهای سالم جایگزین کنید.

البته روش‌های زیر برای کاهش وزن موثر خواهند بود:

 • یادداشت کردن غذاهای صرف شده در یک دفترچه مخصوص
 • خواندن برچسب میزان کالری بر روی مواد خوراکی
 • صرف وقت بیشتر برای تهیه غذا
 • درک صحیح از سایز وعده‌های غذایی
 • انتخاب آگاهانه در مورد نوع غذاها و خوراکی‌هایی که می خورید، به جای خوردن غذا از روی بی‌فکری و با بی ملاحظگی

شاید احساس کنید که قربانی محصولات خوشمزه و دوست داشتنی مانند پیتزا، فست فود و … شده‌اید و بدون خوردن این غذاها زندگی شما شادی و هیجانی ندارد.

با این حال هنوز می‌توانید این غذاهای دوست داشتنی را بخورید اما به شرط اینکه هر روز این نوع خوراکی‌ها را صرف نکنید.

 • سبک زندگی

اگر به دنبال داشتن یک زندگی سالم هستید، لازم است سبک زندگی خود را تغییر دهید، اما نه به این صورت که همه چیز را یک شبه متحول کنید. همین که آمادگی داشته باشید تا کارها را با استفاده از روش‌های جدید انجام دهید، خودش یک تغییر مثبت است.

برخی از موارد که باید برای داشتن یک زندگی سالم تغییر دهید عبارتند از:

 • عادات روزمره و برنامه زندگی: شاید لازم باشد برای تهیه ناهار یا ورزش کردن، صبح زود از خواب بیدار شوید یا اینکه مجبور شوید از وقت ناهارتان برای ورزش کردن استفاده کنید یا حتی پس از اتمام کار، به جای تماشای تلویزیون، پیاده روی کنید.
 • چطور وقت خود را صرف می کنید: باید به این مسئله توجه داشته باشید که زمان خود را چطور صرف می‌کنید و اگر احساس کردید که در جایی یا زمانی بی‌تحرک هستید، لازم است فعالیت و تحرک بیشتری داشته باشید.
 • آشپزخانه شما: حتی اگر به رژیم غذایی خود واقعا پایبند باشید، قرار داشتن خوراکی‌های ناسالم در دسترس و در مقابل چشم، کار شما را سخت می‌کند. به علاوه اگر تصمیم دارید وزن خود را کاهش دهید، لازم است محیط اطراف خود را متناسب با هدف‌تان تنظیم کنید.

 

 

مطالب مرتبط

Foods to avoid in pregnancy

5 ماده غذایی که در دوران بارداری نباید مصرف شوند!

Stress management during exam

مدیریت استرس در دوره امتحانات

Pilates

ورزش پیلاتس

داروی آسم اکتوورکو

راهکارهای دارویی برای مقابله با آسم به مناسب روز جهانی آسم 2024

CFS

سندرم خستگی مزمن چیست؟