سه حرکت ورزشی برای بهبود آرتروز گردن

نویسنده:
اکتوورکو
تاریخ انتشار:
08 آذر 1401
exersice-for-Arthritis

با افزایش سن مفاصل شما دچار استهلاک شده و رفته رفته علایم آرتروز ظاهر می‌ شود؛ این امر باعث خشکی و دردناک شدن مفاصل زانو، مچ دست ها و پاها خواهد شد.

با افزایش سن مفاصل شما دچار استهلاک شده و رفته رفته علایم آرتروز ظاهر می‌ شود؛ این امر باعث خشکی و دردناک شدن مفاصل زانو، مچ دست ها و پاها خواهد شد.

حرکت گردن به سمت بالا و پایین

صاف بایستید یا بر روی صندلی بنشینید. سر خود را به آرامی به سمت جلو پایین بیاورید، تا جایی که چانه تان با سینه برخورد کند. 5 تا 10 ثانیه در همین وضعیت بمانید. سپس به وضعیت اولیه بازگردید. بعد از آن، سر خود را اندکی به عقب خم کنید و 5 تا 10 ثانیه نیز در این وضعیت بمانید. این حرکات کششی را در جهت های مختلف و در هر جهت، 5 مرتبه انجام دهید.  

خم کردن سر

صاف بایستید یا بر روی صندلی بنشینید. سرتان را در حالی که شانه چپ را به سمت پایین نگاه داشته اید، به آرامی به سمت شانه راست خم کنید. 5 تا 10 ثانیه در این وضعیت بمانید، سپس سر خود را به سمت مرکز بدن برگردانید. با خم کردن سر به سمت شانه چپ، این حرکت را مجددا تکرار کنید؛ اما این بار شانه راست را به سمت پایین ببرید. 5 تا 10 ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.

چرخش گردن

بر روی صندلی بنشینید یا در یک وضعیت مناسب بایستید. سرتان را به آرامی به سمت راست بچرخانید. چانه را به حالت مستقیم نگاه دارید. 5 تا 10 ثانیه در این وضعیت بمانید. سپس سر را به سمت مرکز بدن حرکت دهید. این حرکت را برای هر جهت، 5 مرتبه انجام دهید.

مطالب مرتبط

روز جهانی اهدای خون-سایت-02-min

روز جهانی اهدای خون

هفته سلامت مردان

هفته جهانی سلامت آقایان: افزایش آگاهی و تشویق به زندگی سالم

Exercise-and-diabetes

ورزش و دیابت

Calcium

اهمیت مکمل های کلسیم

Foods to avoid in pregnancy

5 ماده غذایی که در دوران بارداری نباید مصرف شوند!