10 مانع کاهش وزن (بخش دوم)

نویسنده:
اکتوورکو
تاریخ انتشار:
12 آذر 1401
Difficulty-to-Lose-Weight

حتما بارها و بارها به شما گفته شده که کاهش وزن بسیار آسان است، با این حال افراد با وجود صرف وقت و هزینه هم چنین دچار اضافه وزن هستند.

حتما بارها و بارها به شما گفته شده که کاهش وزن بسیار آسان است، فقط کافی است قرص خاصی را بخورید، رژیم غذایی خاصی را دنبال کنید و یا تجهیزات خاصی را تهیه کنید.

با این حال افرادی که اضافه وزن دارند هر ساله برای خرید کالاها یا خدمات مربوط به کاهش وزن هزینه هنگفتی صرف می‌کنند اما همچنان اضافه وزن دارند.

در شماره قبل تعدادی از موانع کاهش وزن عنوان شد و ادامه مقاله را در این شماره مطالعه می‌کنید.

  • محیط اطراف شما

شاید بعضی وقت‌ها نتوانید بر مسائل کنترل داشته باشید. به عنوان مثال در محل کار با خوراکی‌های وسوسه انگیز مانند دونات و … مواجه شوید یا همکارانی داشته باشید که خوراکی‌های ناسالم به محل کار می‌آورند.

بهتر است محیط خانه را طوری تنظیم کنید و وسایلی در آن قرار دهید که کاهش وزن را برای شما آسان‌تر کند.

در مجموع باید محیط اطراف خود را طوری مرتب کنید که دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم و صرف غذاهای سالم را به شما یادآوری کند.

  • سیستم حمایتی

وقتی تصمیم گرفته‌اید که فقط با همت خودتان رژیم غذایی سالم‌تری را دنبال می‌کنید، باز هم لازم است دوستان یا خانواده شما هدف‌تان را درک کنند و برای رسیدن به آن به شما کمک کنند.

سعی کنید اطراف خود را با افرادی که در رسیدن به این هدف، به شما کمک می‌کنند، پر کنید و از افرادی که شما را از رسیدن به آن باز می دارند فاصله بگیرید.

  • سلامت روانی

اگر اضافه وزن شما به دلایل دیگری ایجاد شده، مانند آسیب‌هایی که در گذشته به شما وارد شده و باعث شده از غذا به عنوان ابزاری برای تسکین افسردگی یا سایر مشکلات استفاده کنید، کاهش وزن برای شما دشوار خواهد بود. برای بسیاری از افراد، غذا یک عامل آرامش بخش است که برای مواجهه با مشکلات در طول زندگی خود از آن استفاده می‌کنند.

اگر این مسئله در مورد شما نیز صدق می‌کند، لازم است از رفتارهای خود و علت آنها اطلاع پیدا کنید، به این ترتیب می‌توانید آن رفتارهای خاص و محرک‌های آن را شناسایی کنید. 

  • اهداف

اگر اهداف دست نیافتنی را برای خود در نظر گرفته اید، بدون شک شکست خواهید خورد. اگر به طور مرتب برای رسیدن به این هدف شکست بخورید، کاهش وزن برای شما دشوار می‌شود.

چرا که با وجود شکست‌های پیاپی، هیچ کس نمی‌تواند همیشه برای کاهش وزن باانگیزه باقی بماند و بالاخره تسلیم خواهد شد. راه حل مشکل این است که اهداف منطقی برای خود وضع کنید.

  • انعطاف پذیری

در طول روز ممکن است اتفاقاتی بیفتد و مسائلی پیش بیاید که شما را از رسیدن به هدف‌تان که کاهش وزن است دور نگاه دارد.

به عنوان مثال اگر نتوانید روزی 45 دقیقه را به ورزش کردن اختصاص دهید، به خودتان قول بدهید تا جایی که امکان دارد ورزش کنید، حتی اگر توانستید فقط 10 دقیقه ورزش کنید، باز هم خوب است، چرا که حتی مقدار کمی ورزش بهتر از این است که هیچ فعالیتی نداشته باشید.

  • علاقه‌مندی شما به شکست خوردن

در نظر داشته باشید که نمی‌توانید همیشه کامل و بهترین باشید. اگر فردی کمال گرا هستید، این موضوع برای شما  خسته کننده خواهد بود، اما واقعیت این است که شما نمی‌توانید همه ابعاد زندگی خود را کنترل کنید.

شاید در یک روز خوب فقط سبزیجات و میوه بخورید و از خوردن پیتزا خودداری کنید، یا حتی با وجود خستگی زیاد، ورزش کنید.

از طرف دیگر ممکن است در یک روز بد، دیر از خواب بیدار شوید، حتی فراموش کنید ناهار خود را همراهتان به محل کار ببرید، به علاوه اصلا ورزش نکنید.

اما اگر واقعا ناراحت و درمانده هستید، تسلیم نشوید. بهتر است ترس از شکست را فراموش کرده و به خاطر داشته باشید که فقط به دلیل چند اشتباه، بازنده محسوب نمی‌شوید.

مطالب مرتبط

Glucosamine

تاثیر گلوکوزامین در سلامت مفاصل

اطلاع رسانی به پزشک

چرا باید لیست داروها و مکمل‌های مصرفی خود را به پزشک ارائه دهید؟

نوشته روی بلیستر (ورقه) داروها نشانه چیست؟

نوشته روی بلیستر (ورقه) داروها نشانه چیست؟

The impacts of sugar

تاثیر مصرف شکر بر سلامتی

روز جهانی اهدای خون-سایت-02-min

روز جهانی اهدای خون