کاهش تعداد داروهای وارداتی دارای مشابه تولید داخل به ۴۴۰ قلم

نویسنده:
اکتوورکو
تاریخ انتشار:
01 اردیبهشت 1398
12

رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم افتتاح کارخانه جدید تولید داروهای جامد اکتوور (اکتوور ۲) گفت: امسال صدور پروانه‌های تولید توسط سازمان غذا و دارو تسریع می‌شود. به گزارش روابط عمومی اکتوورکو، مهدی پیرصالحی افزود: ۵۴۰ قلم داروی وارداتی مشابه تولید داخل داشتیم که در شش ماهه دوم سال قبل این تعداد به ۴۴۰ قلم کاهش یافت. امسال این تعداد کمتر هم خواهد شد. ۱۶۰ میلیون دلار داروی وارداتی مشابه تولید داخل داریم که توان تولید داخل آنها وجود دارد که به تدریج واردات آنها متوقف می‌شود. وی عنوان کرد: سالانه حدود ۴۲ میلیارد عدد مصرف دارو در کشور داریم. خط جدید اکتوور با ظرفیت تولید سالانه ۶ میلیارد عدد تقریبا معادل ۱۵% بازار داروی کشور می‌شود که عدد بسیار بزرگی است و علاوه بر تامین بازار داروی داخل باید به سمت صادرات هم برود.پیرصالحی تاکید کرد: امسال شفافیت بیشتر در تولید و واردات دارو را در دستوکار داریم. در همین راستا کمیته‌ای برای واگذاری امور غیرحاکمیتی به تشکل‌ها در سازمان غذا و دارو تشکیل شده است. منبع: فانا

رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم افتتاح کارخانه جدید تولید داروهای جامد اکتوور (اکتوور ۲) گفت: امسال صدور پروانه‌های تولید توسط سازمان غذا و دارو تسریع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اکتوورکو، مهدی پیرصالحی افزود: ۵۴۰ قلم داروی وارداتی مشابه تولید داخل داشتیم که در شش ماهه دوم سال قبل این تعداد به ۴۴۰ قلم کاهش یافت. امسال این تعداد کمتر هم خواهد شد. ۱۶۰ میلیون دلار داروی وارداتی مشابه تولید داخل داریم که توان تولید داخل آنها وجود دارد که به تدریج واردات آنها متوقف می‌شود.

وی عنوان کرد: سالانه حدود ۴۲ میلیارد عدد مصرف دارو در کشور داریم. خط جدید اکتوور با ظرفیت تولید سالانه ۶ میلیارد عدد تقریبا معادل ۱۵% بازار داروی کشور می‌شود که عدد بسیار بزرگی است و علاوه بر تامین بازار داروی داخل باید به سمت صادرات هم برود.
پیرصالحی تاکید کرد: امسال شفافیت بیشتر در تولید و واردات دارو را در دستوکار داریم. در همین راستا کمیته‌ای برای واگذاری امور غیرحاکمیتی به تشکل‌ها در سازمان غذا و دارو تشکیل شده است.

منبع: فانا

مطالب مرتبط

همکاری اکتوور با مرک

مرک، همکار مطمئن اکتوور در انتقال پیشرفته‌ترین فناوری‌های دارویی به ایران 

داروی فشار خون اکتوور-min

تولید دو داروی جدید فشار خون در کشور

تجلیل از همکاران خانم گروه دارویی اکتوور

تجلیل از همکاران خانم گروه دارویی اکتوور

M_HA1562-5

افتتاح دانشگاه علمی کاربردی و تخصصی مراقبت سالمندی کهریزک

M_HA0485

هشتمین نمایشگاه «ایران فارما» برگزار شد