برای بدنامی به وزارت بهداشت آمده‌ام

نویسنده:
تاریخ انتشار:
01 اردیبهشت 1398
10

سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم افتتاح کارخانه جدید تولید داروهای جامد اکتوور (اکتوور ۲): من برای بدنامی به وزارت بهداشت آمده‌ام. اینجا نیامده‌ام که مشهور شوم. به گزارش  روابط عمومی اکتوورکو، وی افزود: رئیس سابق سازمان غذا و دارو با وجود سالم بودن، دیگر توان برخورد با برخی موارد را نداشت. برای تغییرات در سازمان غذا و دارو و هیات امنای ارزی برخی به من توصیه‌هایی کردند، انگار با بچه و فردی نابلد طرف هستند. نمی‌گذارم داروی بی‌کیفیت تولید داخل شود. نه اجازه شکل گرفتن رانت در واردات دارو را می‌دهم نه رانت در تولید دارو. در کارخانه‌های تولیدکننده بی‌کیفیت را می‌بندم. هنوز از عملکرد سازمان غذا و دارو راضی نیستم. هنوز امضاهای طلایی در این سازمان وجود دارد و برخی رانت‌ها هنوز در این سازمان وجود دارد. باید سازمان غذا و دارو شفاف و درست شود. اگر در زمان من وضعیت سازمان غذا و دارو درست نشود، دیگر باید در آن را تخته کنیم. برای درست شدن سازمان غذا و دارو مهلت زمانی تعیین کردم، اگر حوصله‌ام سر برود، ضمن برکناری رئیس فعلی خودم می‌آیم سازمان و آنجا مستقر می‌شوم. بی‌اعتمادی عمومی به‌خاطر فساد گسترده را نباید تحمل کرد. تولیدکنندگان دارو دنبال لجن مال کردن همدیگر نباشند. این کار پایانی خوبی نخواهد داشت. تحقیر صنعت دارو توسط برخی داروسازان در پشت کانتر داروخانه‌های کشور آخر و عاقبت خوشی نخواهد داشت و نان خود داروخانه‌داران هم آجر خواهد شد. سه برداشت وزیر بهداشت از اظهارات مدیرکل شرکت مرک آلمان در خاورمیانه و شمال آفریقا: مرک چندان گوش به تحریم نمی‌دهد. توجه مرک به بیماران ایرانی نه فقط انجام بیزینس انتقال دانش فنی به ایران به‌خصوص در حوزه بایوتک منبع: فانا

سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم افتتاح کارخانه جدید تولید داروهای جامد اکتوور (اکتوور ۲): من برای بدنامی به وزارت بهداشت آمده‌ام. اینجا نیامده‌ام که مشهور شوم.

به گزارش  روابط عمومی اکتوورکو، وی افزود: رئیس سابق سازمان غذا و دارو با وجود سالم بودن، دیگر توان برخورد با برخی موارد را نداشت.

برای تغییرات در سازمان غذا و دارو و هیات امنای ارزی برخی به من توصیه‌هایی کردند، انگار با بچه و فردی نابلد طرف هستند.

نمی‌گذارم داروی بی‌کیفیت تولید داخل شود.

نه اجازه شکل گرفتن رانت در واردات دارو را می‌دهم نه رانت در تولید دارو.

در کارخانه‌های تولیدکننده بی‌کیفیت را می‌بندم.

هنوز از عملکرد سازمان غذا و دارو راضی نیستم. هنوز امضاهای طلایی در این سازمان وجود دارد و برخی رانت‌ها هنوز در این سازمان وجود دارد.

باید سازمان غذا و دارو شفاف و درست شود.

اگر در زمان من وضعیت سازمان غذا و دارو درست نشود، دیگر باید در آن را تخته کنیم.

برای درست شدن سازمان غذا و دارو مهلت زمانی تعیین کردم، اگر حوصله‌ام سر برود، ضمن برکناری رئیس فعلی خودم می‌آیم سازمان و آنجا مستقر می‌شوم.

بی‌اعتمادی عمومی به‌خاطر فساد گسترده را نباید تحمل کرد.

تولیدکنندگان دارو دنبال لجن مال کردن همدیگر نباشند. این کار پایانی خوبی نخواهد داشت.

تحقیر صنعت دارو توسط برخی داروسازان در پشت کانتر داروخانه‌های کشور آخر و عاقبت خوشی نخواهد داشت و نان خود داروخانه‌داران هم آجر خواهد شد.

سه برداشت وزیر بهداشت از اظهارات مدیرکل شرکت مرک آلمان در خاورمیانه و شمال آفریقا:

مرک چندان گوش به تحریم نمی‌دهد.

توجه مرک به بیماران ایرانی نه فقط انجام بیزینس

انتقال دانش فنی به ایران به‌خصوص در حوزه بایوتک

منبع: فانا

مطالب مرتبط

لانچ داروی ترایتیس اکتوورکو

لانچ داروی ترایتیس اکتوورکو

پیام نهاله نراقی به مناسبت روز جهانی کارگر

گرامی‌داشت روز جهانی کارگر

برگزاری مسابقات فوتسال گروه دارویی اکتوورکو

برگزاری مسابقات فوتسال آقایان با شعار ” با هم برای سلامتی”

هفته ملی سلامت اکتوورکو

پیام سرکار خانم نهاله نراقی به مناسبت هفته سلامت

بیانیه نهاله نراقی درباره آینده روشن صنعت دارو در ایران

آینده روشن صنعت دارو در ایران