ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه دارویی و غذایی به محصول تبدیل می‌شود

نویسنده:
اکتوورکو
تاریخ انتشار:
22 اردیبهشت 1398
21

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت اکتوور، تفاهم نامه ای با هدف ایجاد شتاب دهنده هایی برای تبدیل ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه دارویی و غذایی به محصولات ارزشمند امضا کرد. به گزارش روابط عمومی گروه اکتوور، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با شرکت اکتوور، موافقت‏نامه ایجاد و راه‏اندازی شتابدهنده خصوصی در حوزه محصولات دارویی و غذایی را منعقد کرد. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری و شرکت اکتوور کو و شرکت غذایی آماده لذیذ در این موافقت‏نامه در خصوص ایجاد این شتابدهنده و ایجاد بستری مناسب برای محققان و شرکتهای نوپا با هدف تبدیل ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه به محصولات ارزشمند، توافق کردند. پیش‏بینی شده است که حداقل 10 تیم منتخب با استقرار در این شتابدهنده، و اخذ حمایت مالی ستاد برای تحقیق و توسعه، فعالیت خود را آغاز کنند. همچنین با توجه به زیرساخت‏های مناسب گروه اکتوور کو و شرکت‏های زیرمجموعه آن، موافقت‏نامه دیگری با هدف مشارکت در تولید صنعتی محصولات مورد تایید ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد. در این موافقت‏نامه مقرر شد ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسته محصولات حاوی بهترین خروجی‏ها و محصولات بدست آمده از فعالیت‏های شتابدهنده های همکار را به شرکت اکتوور کو ارائه کند و در صورت توافق نهایی، با حمایت مالی ستاد توسعه زیست‏فناوری، این محصولات به تولید انبوه رسیده و روانه بازار شود. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالهای اخیر، با حمایت معاونت علمی و فناوری و در تعامل با شرکت‏های پیشرو حوزه زیست‏فناوری و با هدف پرورش ایده‏های برتر و حمایت از شرکت‏های نوپا و دانش‏بنیان، اقدام به تاسیس و راه‏اندازی بیش از 10 شتابدهنده تخصصی در حوزه زیست‏فناوری کرده است.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت اکتوور، تفاهم نامه ای با هدف ایجاد شتاب دهنده هایی برای تبدیل ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه دارویی و غذایی به محصولات ارزشمند امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی گروه اکتوور، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با شرکت اکتوور، موافقت‏نامه ایجاد و راه‏اندازی شتابدهنده خصوصی در حوزه محصولات دارویی و غذایی را منعقد کرد. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری و شرکت اکتوور کو و شرکت غذایی آماده لذیذ در این موافقت‏نامه در خصوص ایجاد این شتابدهنده و ایجاد بستری مناسب برای محققان و شرکتهای نوپا با هدف تبدیل ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه به محصولات ارزشمند، توافق کردند. پیش‏بینی شده است که حداقل 10 تیم منتخب با استقرار در این شتابدهنده، و اخذ حمایت مالی ستاد برای تحقیق و توسعه، فعالیت خود را آغاز کنند.

همچنین با توجه به زیرساخت‏های مناسب گروه اکتوور کو و شرکت‏های زیرمجموعه آن، موافقت‏نامه دیگری با هدف مشارکت در تولید صنعتی محصولات مورد تایید ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد. در این موافقت‏نامه مقرر شد ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسته محصولات حاوی بهترین خروجی‏ها و محصولات بدست آمده از فعالیت‏های شتابدهنده های همکار را به شرکت اکتوور کو ارائه کند و در صورت توافق نهایی، با حمایت مالی ستاد توسعه زیست‏فناوری، این محصولات به تولید انبوه رسیده و روانه بازار شود.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالهای اخیر، با حمایت معاونت علمی و فناوری و در تعامل با شرکت‏های پیشرو حوزه زیست‏فناوری و با هدف پرورش ایده‏های برتر و حمایت از شرکت‏های نوپا و دانش‏بنیان، اقدام به تاسیس و راه‏اندازی بیش از 10 شتابدهنده تخصصی در حوزه زیست‏فناوری کرده است.

مطالب مرتبط

همکاری اکتوور با مرک

مرک، همکار مطمئن اکتوور در انتقال پیشرفته‌ترین فناوری‌های دارویی به ایران 

داروی فشار خون اکتوور-min

تولید دو داروی جدید فشار خون در کشور

تجلیل از همکاران خانم گروه دارویی اکتوور

تجلیل از همکاران خانم گروه دارویی اکتوور

M_HA1562-5

افتتاح دانشگاه علمی کاربردی و تخصصی مراقبت سالمندی کهریزک

M_HA0485

هشتمین نمایشگاه «ایران فارما» برگزار شد