اسپینینگ

نویسنده:
تاریخ انتشار:
07 بهمن 1402
spining

اسپینینگ بر استقامت، قدرت و شدت تمرین تمرکز دارد، و نوعی تمرین هوازی روی دوچرخه ثابت است.

همه چیز درباره ورزش اسپینینگ

پوریا پرتاجلی (کارشناس تربیت بدنی)

 این ورزش بر استقامت، قدرت و شدت تمرین تمرکز دارد، و نوعی تمرین هوازی روی دوچرخه ثابت است. ورزش اسپینینگ کلیه عضلات اصلی بدن را تقویت می‌کند.

قبل از شروع این ورزش حتماً از سلامتی عضلات و استخوان‌های خود اطمینان حاصل کنید. این ورزش را حتماً زیر نظر مربی انجام دهید.

تمرینات با دوچرخه اسپینینگ برای هر سطح از آمادگی جسمانی افراد مناسب خواهد بود؛ بنابراین حتی اگر مبتدی هستید می‌توانید بدون نگرانی در کلاس‌های اسپینینگ شرکت کرده و زیر نظر مربی تمرین کنید.

  • رکاب زدن با موقعیت نشسته روی زین

دست‌ها را در جایی که ترمزها در یک دوچرخه معمولی قرار دارند، یا در وسط فرمان دوچرخه قرار دهید. روی زین بنشینید و لگن را عقب ببرید. گردن و شانه را شل کنید و در همین حالت رکاب بزنید.

 

  • رکاب زدن در حالت ایستاده با گذاشتن دست در اطراف دسته‌ها

روی زانوها بلند شده، دست‌ها را دو طرف دسته‌ها بگذارید. در این حالت ستون فقرات و عضلات گلوتئال (باسن) درگیر می‌شوند. هنگام رکاب زدن باید کشیده شدن باسن به لبه زین را کمی احساس کنید.

 

  • رکاب زدن در حالت ایستاده با گذاشتن دست در اطراف و بالای دسته‌ها

دست‌ها را در انتهای دسته‌ها قرار دهید و کمر را صاف نگه دارید. در این حالت ستون فقرات و گلوئتال درگیر می‌شوند. کمی به جلو خم شوید، به نحوی که آرنج‌هایتان کمی خم شود، ولی همچنان باسنتان نزدیک به زین باشد. در این حرکت ستون فقرات، عضلات چهار سر، پشت ران (همسترینگ) و گلوتئال درگیر می‌شوند؛ بدون اینکه در کمر، گردن و یا شانه احساس ناراحتی کنید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

Glucosamine

تاثیر گلوکوزامین در سلامت مفاصل

اطلاع رسانی به پزشک

چرا باید لیست داروها و مکمل‌های مصرفی خود را به پزشک ارائه دهید؟

نوشته روی بلیستر (ورقه) داروها نشانه چیست؟

نوشته روی بلیستر (ورقه) داروها نشانه چیست؟

The impacts of sugar

تاثیر مصرف شکر بر سلامتی

روز جهانی اهدای خون-سایت-02-min

روز جهانی اهدای خون