25 می؛ روز جهانی تیروئید

نویسنده:
اکتوورکو
تاریخ انتشار:
06 خرداد 1403
روز جهانی تیروئید

روز جهانی تیروئید هر ساله در 25 می به منظور افزایش آگاهی در مورد بیماری‌های مرتبط با تیروئید و ترویج تشخیص، درمان و پیشگیری به موقع برگزار می‌شود.

روز جهانی تیروئید هر ساله در 25 می به منظور افزایش آگاهی در مورد بیماری‌های مرتبط با تیروئید و ترویج تشخیص، درمان و پیشگیری به موقع برگزار می‌شود. غده تیروئید نقش مهمی در تنظیم متابولیسم، رشد و سطح انرژی در بدن دارد. اختلالات تیروئید، مانند کم کاری تیروئید، پرکاری تیروئید و سرطان تیروئید، میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کم کاری تیروئید که عموماً با بروز اضافه وزن و خستگی مفرط پدیدار می‌شود سبب ترشح هورمون‌ها کمتر از میزان استاندارد است. از طرفی دیگر، پرکاری تیروئید باعث می‌شود تا هورمون‌های بیشتری به بدن برسد درنتیجه با افزایش سوخت و ساز بدن، فرد احساس گرمای بیشتری می‌کند و باوجود مصرف غذای بیشتر، دچار کاهش وزن می‌شود.

این روز به عنوان بستری برای آموزش مردم در مورد اهمیت حفظ سلامت تیروئید از طریق تغذیه مناسب، غربالگری‌های منظم و اصلاح شیوه زندگی عمل می‌کند. سازمان‌های مختلف، متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و گروه‌های حامی بیمار رویدادها، کمپین‌ها و سمینارهایی را برای گسترش آگاهی در مورد اختلالات تیروئید سازماندهی می‌کنند.

با افزایش آگاهی و درک از اختلالات تیروئید در روز جهانی تیروئید، افراد می‌توانند گام‌های پیشگیرانه ای در جهت حفظ سلامت تیروئید بردارند. گروه دارویی اکتوورکو نیز با تولید دارویی نظیر…به بهبود سلامت مبتلایان کمک می‌کند.

قرص یوتیروکس (Euthyrox) با نام ژنریک لووتیروکسین سدیم Levothyroxine Sodium برای درمان کم کاری تیروئید، پیشگیری و درمان گواتر و سرطان تیروئید کاربرد دارد.

 

داروی-تیروئید-اکتوورکو

مطالب مرتبط

retinal-tear

پارگی شبکیه

Exercise-and-diabetes

ورزش و دیابت

chickenpox-part2

آبله مرغان(بخش دوم)

Gallstone

سنگ کیسه صفرا

Alopecia

آلوپسی آره آتا