مهارت‌های فردی

نویسنده:
تاریخ انتشار:
15 آذر 1401
personal-skils

تغییرات جوامع امروزی، شبکه گسترده و پیچیده ارتباطات انسانی و منابع اطلاعاتی، انسان ها را با چالش های متعددی مواجه کرده که رویارویی با آنها نیازمند ارتقای مهارت های فردی است.

تغییرات سریع جوامع امروزی، شبکه گسترده و پیچیده ارتباطات انسانی و گستردگی منابع اطلاعاتی، انسان ها را با استرس ها و چالش های متعددی مواجه کرده که رویارویی با آنها نیازمند ارتقای مهارت های فردی است.

کسب این مهارت ‌ها، زمینه ارتباط میان فردی موثر با دیگران، توانایی حل مسائل، تصمیم گیری کارآمد، مدیریت زمان و فرصت‌های استخدامی بهتر را برای افراد فراهم می‌کند.

عصبانیت و استرس

عصبانیت و استرس می‌توانند برای روابط شخصی و سلامتی ما مضر باشند.

یادگیری در مورد عصبانیت و استرس، تشخیص اینکه چه عواملی می‌توانند باعث تحریک آنها در ما و دیگران شوند، علایم آن چیست و چطور می‌توان چنین هیجاناتی را کنترل یا مدیریت کرد، می‌تواند کیفیت زندگی ما را تا حد زیادی ارتقا دهد.

مزایای رژیم غذایی سالم

در راستای توجه به سلامت بدن باید رژیم غذایی سالم داشته باشیم. در کنار رژیم غذایی، ورزش نیز می‌تواند در افزایش حس تندرستی و سلامتی ذهن و بدن ما نقش مهمی ایفا کند.

بهبود قابلیت های فردی

اگرچه در طول زندگی، مهارت های شخصی مان را بالا می بریم ولی همیشه  جایی برای بهبود وجود دارد.  افراد معمولا از طریق مدرسه و دانشگاه آموزش می بینند اما آموزش باید به طور مستمر در زندگی ادامه داشته باشد تا درک ما از جهان و کیفیت زندگی ما را افزایش دهد.

ما می‌توانیم رویکردهای مشابهی را برای آموختن اینکه چطور شخصیت خود را بسازیم و خصوصیات مثبتی مانند خوبی، دلسوزی، خودکنترلی، خودمانی بودن و بسیاری ویژگی‌های دیگر را در خود پرورش دهیم.

مهارت های ارتباطی میان فردی

ارتباطات موضوع پیچیده ایست، اما مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌های مهمی در زندگی هستند.

مهارت‌های میان‌فردی، مهارت‌هایی هستند که وقتی با دیگران در تعامل مستقیم هستیم، از آنها استفاده می‌کنیم. به عنوان مثال، هنگامی که در یک مکالمه (ارتباط) چهره به چهره قرار داریم، از هر دو تکنیک‌های ارتباطی کلامی و غیرکلامی استفاده می‌کنیم.

همچنین ما از مهارت‌های شنیداری استفاده می‌کنیم. مهارت‌های شنیداری که به خوبی رشد یافته‌اند، راهنمای درک و همدردی با دیگران هستند. مهارت های شنیداری شامل گوش دادن فعال، ارتباطات کلامی، ایجاد ارتباط موثر و صحبت کردن موثر هستند.

موانع برقراری ارتباط موثر

در هر وضعیت ارتباطی، موانع زیادی برای برقراری ارتباط موثر وجود دارد. متاسفانه این موانع می‌تواند منجر به سوء‌تفاهم یا حتی درگیری شود. بنابراین برای یک ارتباط‌گر قوی، ضروری است که از چنین موانعی آگاه باشد و راه‌هایی را برای ارتباط و کار با دیگران پیدا کند.

یادگیری نحوه انجام مذاکره موثر

آموختن نحوه انجام مذاکره موثر، در موقعیت‌های مختلف، مزایای آشکاری در زندگی شما خواهد داشت. مذاکره به معنای قاطع بودن،  پرهیز از درگیری و بحث و جدل و ایجاد ارتباط با در نظر گرفتن عواقب آن است، به نحوی که آن ارتباط برای همه مناسب باشد و یک وضعیت برد- برد ایجاد شود.

حل مشکل و تصمیم‌گیری در محیط کاری مدرن

بر مهارت‌های حل مشکل و تصمیم‌گیری در محیط کاری مدرن، تاکید زیادی شده است و این مهارت‌ها در زندگی روزمره ما، بسیار مطلوب و مفید هستند. پس بهتر است برخی از تکنیک‌های مربوط به حل مشکل و تصمیم‌گیری را بیاموزید.

مهارت‌های خواندن و نوشتن

بسیاری از افراد، حداقل گاهی وقت‌ها، از نامه‌ها، ایمیل‌ها، گزارشات، پیامک‌ها، شبکه‌های اجتماعی و سایر روش‌ها برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. توانایی نوشتن به طور واضح و خلاصه، روش موثری برای برقراری ارتباط فرد با فرد یا با تعداد زیادی از مخاطبان است.

مهارت‌های حسابداری

توسعه مهارت‌های حسابداری، می‌تواند زندگی شما را بهبود دهد.

مهارت‌های حسابداری پیشرفته تر می‌تواند:

  • امکان استخدام شما را افزایش دهد.
  • به شما کمک کند تا درک بهتری از جهان اطراف خود پیدا کنید.
  • باعث صرفه‌جویی در وقت و بودجه شما شود.
  • سلامت روان را بهبود دهد.

نیازی نیست که همه ما ریاضیدان‌های فوق العاده‌ای باشیم، اما درک اصول پایه‌ای حسابداری در زندگی روزمره، بسیاری از درها (فرصت ها) را به روی شما خواهد گشود.

مطالب مرتبط

Glucosamine

تاثیر گلوکوزامین در سلامت مفاصل

اطلاع رسانی به پزشک

چرا باید لیست داروها و مکمل‌های مصرفی خود را به پزشک ارائه دهید؟

نوشته روی بلیستر (ورقه) داروها نشانه چیست؟

نوشته روی بلیستر (ورقه) داروها نشانه چیست؟

The impacts of sugar

تاثیر مصرف شکر بر سلامتی

روز جهانی اهدای خون-سایت-02-min

روز جهانی اهدای خون